Склейка – це один з найстаріших способів скріплення. Це пояснюється його дешевизною, широкими можливостями, великим вибором клеїв для різних цілей, високою міцністю і довговічністю.

Більшість виробів, що складаються з більш ніж однієї деталі, можуть бути виготовлені шляхом склеювання:

  • брошури, книги, каталоги, блокноти;
  • папки, коробки.


Автоматичний спосіб називається КБС – клейове безшовне скріплення. Залежно від виду клею, що застосовується, КБС має різновиди: термоклейове скріплення і ПУР-клейове скріплення.

При термоклейові скріпленні в спеціальній машині на корінець видання (торець блоку з боку внутрішнього поля сторінки) наноситься тонкий рівномірний шар розплавленого клею і до нього приклеюється обкладинка.

Перевагами даного способу є:

  • висока продуктивність;
  • відмінна міцність скріплення на великому діапазоні паперів;
  • можливість приклеювати обкладинку до попередньо зшитих нитками блокам.

Але пристуні і свої обмеження:

  • невисока міцність і довговічність брошур, надрукованих на крейдованому папері 130 г/м2 і вище;
  • за рахунок жорсткого шару клею на корінці розкриваність книг, склеєних таким способом, нижче, ніж у ПУР-клею та шиття нитками;
  • через невисоку розкриваність, внутрішнє поле сторінок видання потрібно робити не менше 15 мм.


ПУР-клей – поліуретановий реактивний – наноситься в розплавленому вигляді. Але для затвердіння цього клею недостатньо одного охолодження. Цей процес завершується в ході хімічної реакції полімеризації у взаємодії з киснем повітря.

Даний вид клею дозволяє вирішити головну проблему термоклейового скріплення –  низьку міцність і довговічність брошур, надрукованих на щільних паперах. Крім того, ПУР-клей з’єднує навіть ламіновані і лаковані матеріали.
Інша перевага ПУР-клею – це хороша розкриваність склеєних видань за рахунок того, що висохлий клей залишається еластичним. Таким чином, ПУР-клей стає у багатьох випадках чудовою альтернативою шиття нитками.
На нашій друкарні встановлене обладнання, біндери, що дозволяють якісно виконати склейку вищезазначеним способом згідно потреб замовника.


Палітурка – основна частина зовнішнього оформлення видання, виготовлена ​​з цілісного аркуша картону чи картонних боковин, обклеєних покривним палітурним матеріалом; яка з’єднується з блоком за допомогою форзаців. Палітурка міцніша за обкладинка, але тривкість різноманітних типів залежить від матеріалу й особливостей конструкції.


Скріплення на скобу, або шиття дротом – один з найпоширеніших видів з’єднання окремих листів видання в готову брошуру. Цей спосіб дуже популярний в силу своєї економічності, високій продуктивності та відпрацьованості технології.
Процес виготовлення видання на скобу складається з підбору окремих листів-розворотів, їх складання навпіл та шиття дротяними скобами по згину. Зшиті брошури потім підрізають по передньому краю, щоб усунути «драбинку» з листів, що утворюється після згинання.