корисна інформація

Правильно сформоване технічне завдання дозволяє уникнути непорозумінь, зекономити час, позбувшись купи додаткових питань і уточнень при замовленні поліграфічної продукції. У поліграфії не існує точних прайс-листів. Кожне замовлення індивідуальне і ціна буде залежати від його унікальних особливостей. Щоб розрахувати вартість замовлення, необхідно сформувати чітке ТЗ.

Ось проста схема для складання ТЗ

1. Найменування виробу (листівка, буклет, флаєр, плакат, пакет, каталог, папка, коробка, воблер, шелфтокер, цінник, календар квартальний, календар настінний, бірка, наклейка і т.д.).

2. Формат в мм (Ширина х Висота) – обрізний (в розкладеному вигляді) і (Ширина х Висота х Глибина) – формат готового виробу, якщо його треба складати або збирати. Для буклетів потрібно знати формат в розгорнутому і в складеному вигляді, спосіб фальцювання (гармошка, равлик і т.п.). Для об’ємних виробів (коробка, пакет тощо) потрібно знати три розміри: ширина, висота, глибина (ШхВхГ) складених виробів

3. Кількість смуг (смуга = сторінка) – для багатосторінкових видань. Якщо брошура збирається на скобу, то кількість смуг повинна бути кратна чотирьом (4,8,12,16,20,24,28,32 смуги і т.д., тому що в результаті складання листа навпіл утворюється 4 смуги). Також вказувати орієнтацію сторінки виробу – вертикальна (книжкова) чи горизонтальна (альбомна).

4. Вид паперу і його щільність в г/кв.м: крейдований, офсетний, крафтовий, дизайнерський або картон. Яка щільність паперу або картону в г/м2 в багатосторінкових виданнях (каталоги, брошури, блокноти) в блоці і на обкладинці: якщо говорять 24 смуги + обкладинка, це означає, що папір блоку і обкладинки різний. Якщо говорять 32 смуги з обкладинкою, то це означає що папір має однакову щільність і у блоці, і на обкладинці. У переважній більшості випадків для повноколірного друку використовується крейдований папір. Щільності крейдовного паперу: 80, 90, 115, 130, 150, 170, 200, 250, 300 г /м2

5. Кількість кольорів, в т.ч. наявність пантонів (1 + 0; 1 + 1; 4 + 0; 4 + 4; 5 + 1; 6 + 4 і т.д.) та односторонній чи двохсторонній друк. Наприклад, якщо говорять 4 + 4, то це означає двохсторонній повноколірний друк: 4 фарби на титульній стороні і 4 на звороті.

6. Спосіб кріплення для багатосторінкових видань: скоби, ПУР клей, клейове скріплення, тверда обкладинка, пружина.

7. Наявність післядрукарських операцій: ламінація, суцільний або вибірковий УФ лак, захисний офсетний лак, висічка, тиснення фольгою, конгревне тиснення, каширування, перфорація, ручна збірка і т.п.

8. Тираж.

Самоклеючий папір

        Самоклеючий папір – папір, який має на зворотному боці клей, який до моменту приклеювання закритий спеціальним папером і досить легко відділяється від основи (підкладки).

        Складається з чотирьох шарів:

        1 – Поверхневий шар – напівглянцевий або некрейдований папір щільністю 70-80 г/м2.

        2 – Перманентний (постійний) клей – застосовується у випадках, коли етикетка повинна залишатися на робочій поверхні протягом всього терміну служби. Спроби відокремити етикетку призводять до пошкодження етикетки або робочої поверхні.

        3 – Силіконовий шар.

        4 – Підкладка. Білий крафт-папір щільністю 70-80 г/м2. На зворотному боці підкладки є механічно виконані просічки з інтервалом 35 мм. Просічка забезпечує легкий і зручний спосіб відшаровування етикетки від підкладки. Буває підкладка також і без просічок.

             Самоклеючі матеріали широко застосовуються при виготовленні етикеток, цінників, ярликів, рекламних та інформаційних оголошень, плакатів, стікерів для творчості та інших декоративних робіт.

тут текст

тут текст